top of page

TAŞINMADA YAPILACAKLAR

Siteye taşınacak ev sahipleri ve kiracılar taşınmadan önce site yönetimine müracaat ederek kayıt işlemlerini yaptırmalıdırlar.

  1. Taşınma işlemleri Hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşebilir.

  2. Bloklardaki yük asansörleri dışındaki asansörlerle eşya taşınması yasaktır. Taşınan üye, eşya taşıması sırasında asansörün çizilmemesi ve zarar görmemesi için kaplama yapmak vb. suretle gerekli önlemi almakla yükümlüdür.

  3. Gürültülü ve darbeli cihazların çalıştırılması hafta içi günlerde ve 09:00 ile 18.00 saatleri arasında yapılabilir. Taşınma yapılacak dairede tadilat esnasında fazla gürültülü çalışma ihtiyacı olması halinde, çalışma sürelerini yeniden belirlemek için Site Yönetimine bilgi verilmelidir.

  4. Taşınma esnasında ortak alanlara ve asansörlere verilecek zarardan ve zararın karşılanmasında taşımayı yaptıran ev sahibi/kiracı sorumludur.

  5. Taşınma sırasında çevrede çalışma ve iş güvenliği tedbirleri mutlaka alınmalıdır. Alınacak koruma tedbirleri Site Yönetiminin belirlediği standartta olmalıdır.

  6. Siteye taşınıldığında 1774 sayılı kimlik bildirme kanunu gereği, 10 gün içerisinde kimlik bildirim formu tanzim edilerek bir nüshası yönetime, bir nüshası da yönetim onayından sonra muhtarlığa ulaştırılmalıdır.

  7. Siteden taşınacak daire sakininin muhasebeden borcu yoktur yazısı alması ve yazıyı taşınma sırasında Güvenlik Müdürlüğüne ibraz etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde taşınma işlemine izin verilmez.

bottom of page