Sn. Site Sakinlerimiz;

 

Evlerinizde, işyerlerinizde veya ortak alanlarda kullanılan maske ve eldiven atıkları, ağzı kapatılarak, iç içe iki torbaya konularak, en az 72 saat süreyle insan temasından uzak bölümde bekletildikten sonra 'evsel atık' olarak çöp konteynırlarına atılması gerektiği, Bakanlığın ilgili talimatıyla zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle site içi ortak alanlara ve evlerinizde gelişigüzel maske ve eldivenlerinizi çöplere atmamanız gerekmektedir. Özellikle ortak alanlar bu atıkların kesinlikle atılmaması gerekmektedir. Çöp konteynırları da yönetim tarafından 72 saat bekletilmek sureti ile belediyeye teslim edilecektir. Toplum sağlığı için bu kurallara uyulması önem arz etmektedir; hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Sn. Site Sakinlerimiz;

 

Site Yönetim Ofisimiz ikinci bir duyuru yapılana kadar Cumartesi günleri kapalı olacaktır.Güvenliğe ve teknik ekibimize 24 saat açık olan Call Center numaramızdan ulaşabilirsiniz. 03124601747

Sn. Site Sakinlerimiz;

 

Sizlere "pencere, balkon ve kat teraslarınızdan aşağıya SİGARA İZMARİTİ atmayınız" mesajlarını pek çok kez ilettik.

Ancak, maalesef ortak yaşamın gerektirdiği asgari koşullara hala uyum sağlayamayan pek çok sakinimiz, bu uyarılarımızı göz ardı ederek, bahçe ve teras katlarında oturan komşularınızın zarar görmesine neden olmaktadır. 

Kişisel bilgileri hariç, site sakinimizin attığı serzeniş mektubunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.Ekte bulabilirsiniz.

Lütfen biraz empati yapınız ve benzer durumla karşı karşıya kalmanız halinde, nasıl bir ruh hali içerisinde olacağınızı düşününüz.

Sigara izmaritinizi uygun şekilde bertaraf etmekle, bir komşunuzun bu hale düşmesinin önüne geçeceğiniz gibi, sitemizi daha yaşanabilir hale getirecek önemli adımların sahibi de olacaksınız.

İyilik de, kötülük de bulaşıcıdır ve bu siteyi iyi hale getirmek için herkesin katkısına ihtiyacımız var.

 

Saygılarımızla,

 

Yönetim Kurulu

Etkileşimler

Sayın kurul;

 

G blokta oturuyorum, üst komşularımızdan biri balkonunu yıkadığında suyu nasıl döküyor ise bizim balkonumuzdaki çamaşırlarımıza kadar geliyor. 27 Mayıs Çarşamba günü de yürüyüş yaptığım sırada aynı komşumuzun patates ve soğan sepetlerini içlerindeki toz ve kabuklarla aşağıya silkelediğini büyük bir şaşkınlıkla izledim.  Evime geldiğimde o kabukların çamaşırlarımın üzerinde olduğunu gördüm. Site sakinlerimize sigara haricinde başka şeylerinde balkonlardan ve camlardan aşağıya atılmamasını, alt katlarında oturan bizlerinde evlerimizi temiz tutmak için çaba sarf ettiğimizi hatırlatırsanız çok seviniriz. Umarım bu mesajımızı o komşumuzda okur, kendi evini temizlerken bizim evimizi nasıl pislettiğinin farkına varır ve hakkımıza girdiğini de görmüş olur.