Sn. Site Sakinlerimiz;

 

Sizlere "pencere, balkon ve kat teraslarınızdan aşağıya SİGARA İZMARİTİ atmayınız" mesajlarını pek çok kez ilettik.

Ancak, maalesef ortak yaşamın gerektirdiği asgari koşullara hala uyum sağlayamayan pek çok sakinimiz, bu uyarılarımızı göz ardı ederek, bahçe ve teras katlarında oturan komşularınızın zarar görmesine neden olmaktadır. 

Kişisel bilgileri hariç, site sakinimizin attığı serzeniş mektubunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.Ekte bulabilirsiniz.

Lütfen biraz empati yapınız ve benzer durumla karşı karşıya kalmanız halinde, nasıl bir ruh hali içerisinde olacağınızı düşününüz.

Sigara izmaritinizi uygun şekilde bertaraf etmekle, bir komşunuzun bu hale düşmesinin önüne geçeceğiniz gibi, sitemizi daha yaşanabilir hale getirecek önemli adımların sahibi de olacaksınız.

İyilik de, kötülük de bulaşıcıdır ve bu siteyi iyi hale getirmek için herkesin katkısına ihtiyacımız var.

 

Saygılarımızla,

 

Yönetim Kurulu

Etkileşimler

Sayın kurul;

 

G blokta oturuyorum, üst komşularımızdan biri balkonunu yıkadığında suyu nasıl döküyor ise bizim balkonumuzdaki çamaşırlarımıza kadar geliyor. 27 Mayıs Çarşamba günü de yürüyüş yaptığım sırada aynı komşumuzun patates ve soğan sepetlerini içlerindeki toz ve kabuklarla aşağıya silkelediğini büyük bir şaşkınlıkla izledim.  Evime geldiğimde o kabukların çamaşırlarımın üzerinde olduğunu gördüm. Site sakinlerimize sigara haricinde başka şeylerinde balkonlardan ve camlardan aşağıya atılmamasını, alt katlarında oturan bizlerinde evlerimizi temiz tutmak için çaba sarf ettiğimizi hatırlatırsanız çok seviniriz. Umarım bu mesajımızı o komşumuzda okur, kendi evini temizlerken bizim evimizi nasıl pislettiğinin farkına varır ve hakkımıza girdiğini de görmüş olur.